| et |      
Avalehekülg Uudised Eesti Kodu päev Jüriöö pargis

Eesti Kodu päev Jüriöö pargis

Laupäeval, 27. mail toimus Tallinnas Jüriöö pargis traditsiooniline Eesti Kodu päev. Kell 12 kogunes rahvas Jüriöö parki Eesti Kodu mälestusmärgi ja tamme juurde, kus Lasnamäe linnaosa vanema asetäitja Jaanus Riibe avas kodupäeva ürituse.
Jaanus Riibe: “Lasnamäe linnaosavalitsusel on rõõm koos Murtud Rukkilille Ühinguga tähistada Jüriöö pargis kodutamme juures Eesti Kodu päeva.”
Jaanus Riibe ettepanekul moodustati mälestuskivi ette põlevatest küünaldest südame kujutis. Küünalde süütamisest võtsid osa Laagna ja Kuristiku Gümnaasiumi õpilased ja õpetajad.
Ühingu esimees Enno Uibo: “Ükski inimene ei pea elama lageda taeva all. Olgu see stepis, metsas või mägedes. Kõigil on õigus kodule. Igal kodul on oma lugu, kuidas ta on hangitud, muretsetud või rajatud. Väga ülev tunne on süüdata tuli oma kodukoldes. Jätkugu seda õnne kõigile!”
Järgnes koosviibimine Rohelise Ämbliku lokaalis. Seoses kodupäeva väärtustamisega kuulutas ühing koos linnaosavalitsusega välja koduteemalise esseekonkursi. Julged osalejad on Laagna ja Kuristiku Gümnaasiumi õpilased, kes said kodupäeval ka tunnustuse. Žürii lemmiku auhinna sai Katrin Gross teema kõige huvitavama avamise eest. Õpilased ja õpetajad said Lasnamäe linnaosavalitsuselt tänukirjad ja ühingu meened.
Kodupäeva osalejaid oli tulnud tervitama Riigikogu liige Madis Milling, kes rääkis oma sõnavõtus kodu vajalikkusest ja kodumaa-armastusest. Ühing andis saadikule üle taotluse seaduseandjatele muuta maikuu viimane päev Eesti Kodu Päevaks.

pildid

MRÜ

Saurus CMS @ Veebimajutus.ee