| et |      
Avalehekülg Uudised Keskerakond ja Murtud Rukkilille Ühing teevad koostööd

Keskerakond ja Murtud Rukkilille Ühing teevad koostööd

Keskerakond sõlmis laupäeval erakonna volikogu istungi eel koostöölepingu Murtud Rukkilille Ühinguga, mis koondab ning kaitseb represseeritud ja küüditatud isikute huvisid. Lepinguga toetatakse muu hulgas küüditamise mälestusürituste läbiviimist, tehakse koostööd isamaaliste ürituste korraldamisel ja Eesti kodu päeva tähistamisel ning kaasa aidatakse küüditatud ja represseeritud isikute elukvaliteedi parandamisele. Selleks luuakse ka vastav koostöörühm.

Lepingule alla kirjutanud Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas sõnas, et enam kui kolmveerand sajandi taha jäänud sündmused olid kohutavad ja rasked, mis aga ei murdnud meid. „Ajaloosündmused on meie väikest rahvast puudutanud väga karmilt. Mõnede inimeste elusaatused selle rahva sees on olnud armutud. Meie kohus on olnud aegu mäletada ja teha kõik, mis meie võimuses, et kunagisi kannatusi leevendada,“ rõhutas Ratas. Ta lisas, et Murtud Rukkilille Ühing on aastate jooksul teinud palju tänuväärset ja isetut tööd represseeritute ja küüditatute huvide esindamisel ja kaitsmisel. Samuti nende mälestuste kogumisel ja talletamisel, et teadmine toimunud ülekohtust ei ununeks ka järgnevatel inimpõlvedel.

Murtud Rukkilille Ühingu esimees Enno Uibo ütles, et allkirjastatud koostööleping on väga tähtis, sest ei luba unustada lähiajaloos läbi elatud õudusi ega kõrvale heita esivanemate tarkust ja kombeid.

Aivar Jarne, Kesknädal

Link: Kesknädal nr. 24-25 21. juuni 2017

 

Saurus CMS @ Veebimajutus.ee