| et |      
Avalehekülg Uudised Külas Läti saatusekaaslastel ja sõpradel

Külas Läti saatusekaaslastel ja sõpradel

Tänavu 23. augustil võõrustas Läti Aluksne represseeritute klubi Śarma teist aastat järjest Murtud Rukkilille Ühingu esindajaid, et üheskoos tähistada kommunismi- ja natsismiohvrite mälestuspäeva.

Viiendat aastat ilmestavad lilleseaded Aluksnet. Seekord oli linna veekogu pinnal lilledest kolme Balti riigi vapid. Õhtusel ajal valgustas seda kompositsiooni värviline valgus ja purskkaev. Klubi esimehe Dźidra Maźika sõnul tegid selle tõõ ära koolinoored, ettevalmistus kestis nädala ja kõige keerulisem oli leida Eesti vapile musta värvi lilleõisi. Murtud Rukkilille Ühing asetas parki ema kuju jalamile Läti lipuvärvides kimbu.

Külaskäigu programm oli tihe ja huvitav. Külastasime represseeritute muuseumi, omapärane oli esmakordne väljapanek Läti erinevate piirkondade rahvariietes nukkudest. Vihmast ilma trotsides külastasime helkivate kivide muuseumi ja kuulasime orelikontserti kohalikus kirikus, mille torni ehtis kikas.

Vihmase ilma tõttu lõpetas päeva kohtumine kultuurimajas. Kõlas Balti keti aegne laul ja kolme riigi hümnid. Tervituskõne tegi abilinnapea ja ettekande klubi esinaine Dźidra Maźika. Murtud Rukkilille Ühingu esimehe mõtted pani läti keelde tõlk Janis Pranglis.

Tänane päev on kõigile teada kui reziimiohvrite mälestamise päev.

“Saatuse tahtel oskame me väärtustada vabadust. Me ei saa mõelda ainult endile, me peame võitlema ka järeltulevate põlvkondade õnne nimel. Elame tänases, vaatame homsesse ja ei unusta ka eilset. Austame elu ja hoolime üksteisest, siis oleme vabad.”

Hingematvalt ilusa kontserdi andsid kunstnikud Atvars Sirmais ja Cristina Listen. Lõpulauluks esitas Cristina popurii okupatsiooniaja lauludest.

Järgmise päeva võttis kokku paadiretk Aluksne järvel ja hüvastijätul Dźidra Maźika kutse järgmise aastal kohtuda samas kohas sooviga muuta see kohtumispäev traditsiooniks Aluksnes.

 

Uuendatud koostööleping

Lasnamäe linnaosa valitsus ja Murtud Rukkilille Ühing uuendasid 11. septembril linnosa saalis koostöölepingut. Linnaosavanem tutvusta uuendatud lepingu sisu ja meenutas tosina aasta jooksul tehtut. Lepingu allkirjastasid Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva ja Murtud Rukkilille Ühingu esimees Enno Uibo.

Enno Uibo: „Sõpru pole kunagi liiga palju. Sõpra tunned hädas ja õige sõber ulatab alati abikäe.”

Maria Jufereva: “Meie sõbrakäsi jääb kauaks kestma.”

Pilte

MRÜ

 

Saurus CMS @ Veebimajutus.ee