| et |      
Avalehekülg Uudised Küüditamise aastapäeva tähistamine Jüriöö pargis

Küüditamise aastapäeva tähistamine Jüriöö pargis

25. märtsil 69 aastat tagasi toimus võigas sündmus, mille kirjeldamiseks ei jätku ikka veel sõnu. See oli süütute inimeste küüditamine. Suurriigi karistusoperatsioon. On teada et kurjategijaid karistatakse, kuid mis kurjategija on kolmepäevane lapseke või 95aastane rauk. Või naised, lapsed, perekonnad.

Üle 20 000 inimese topiti loomavagunitesse ja saadeti teadmatusse, saatesõnadega: lähete igaveseks ja tagasiteed ei ole!

Ometi tulime tagasi, mitte küll kõik, aga tulime siiski, nagu linnud oma lagunenud pesakastide juurde.

Kripeldab küsimus, kui kindlad võime olla, et midagi taolist enam ei kordu?

Murtud Rukkilille Ühingu liikmed meenutasid märtsiküüditamist Tallinnas Jüriöö pargis. Lippudega seisid auvalves Sisekaitseakadeemia kadetid.

Ühingul liikmed tänasid tulevasi seadusekaitsjad ja korravalvurid.

Pärast küünalde süütamist asetasid II maailmasõjas hukkunud eestlaste mälestusmärgi jalamile pärjad riigikogulane Urve Tiidus, kaaskannatajad Eesti Natsismiohvrite Ühingust ja Murtud Rukkilille Ühingu liikmed.

Kohvitassi taga mälestati läbielamisi ja tunti kohtumisest rõõmu.

Lepiti kokku, et kes tunneb huvi, võib Rukkilillede delegatsiooniga liituda 11. aprillil kell 13 Tallinnas Mustpeade majas toimuval koosviibimisel ja Patarei vanglasse kavandatava kommunismikuritegude muuseumi rahvusvahelise ideekonkursi tulemuste väljakuulutamisel.

 

 

 

Saurus CMS @ Veebimajutus.ee